Merih Ermakastar Online
Sitenin içeriğini görüntülemek için lütfen üye olunuz veya giriş yapınız.
Merih Ermakastar Online
Sitenin içeriğini görüntülemek için lütfen üye olunuz veya giriş yapınız.
Merih Ermakastar Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Merih Ermakastar - Milliyet Gazetesi _ Cadde Eki

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Cansu
Admin
Cansu

Merih Ermakastar - Milliyet Gazetesi _ Cadde Eki _
MesajKonu: Merih Ermakastar - Milliyet Gazetesi _ Cadde Eki    Merih Ermakastar - Milliyet Gazetesi _ Cadde Eki Icon_minitimeC.tesi Eyl. 11, 2010 9:40 pm

MİLLİYET - CADDE34 - 2 EYLÜL 2010

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Şehrin en çekici yanı Boğaz

Serdar Ortaç’ın vokalistlerinden Merih Ermakastar ilk single’ı ‘Hazan Yeri’ni çıkarttı. Boğaz tutkunu genç şarkıcı, ‘Bence dünyanın yedi harikasındanbiri Boğaz’ diyor
Serdar Ortaç’ın ‘Hazan Yeri’ adlı parçasıyla başarılı bir çıkış yaptınız. Nasıl gidiyor?
Busingle’ı yapmak istememin sebebi şarkıyı Serdar Ortaç konserlerinde söylememdi. Açıkhava’da ve Kuruçeşme Arena’da şarkımı binlerce kişiye duyurma şansını yakaladım. Ağır ve emin adımlarla yürümeye çalışıyorum.

Serdar Ortaç’la çalışmak nasıl?

Beşinci senemize girdik. Hem vokal yapıyorum hem de trompet çalıyorum.Sahnesinden çok keyif alıyorum. Bir dünya starının yanında çalışmakla, Serdar Ortaç’la çalışmak arasında hiçbir fark yok. İşinde çok profesyonel. Şarkıları dillere pelesenk oluyor. Böyle üretken birinsanın yanında çalışmak sizin de üretkenliğinize üretkenlik katıyor.

Sizi en son Binbir Gece’de izlemiştik. Oyunculuk devam edecek mi?

‘Binbir Gece’den sonra çok seçici davranmaya başladım. Bir yıl kadar ara oldu.Şimdi iki tane dizi, iki tane de sinema projesi var. Ama dublaj ve seslendirmelere ara vermedim.

İstiklal’den vazgeçemiyorum. Neden buluşmak için Beşiktaş’ı tercih ettiniz?
Çünkü genelde burada vakit geçiriyorum. Sahilde yürüyüşler yapıyorum, motorla karşıya geçiyorum.

Bir gün boyunca İstanbul’u gezdiğinizi düşünün. Rotanızı nasıl çizerdiniz?

Bebek Kahve’ye giderdim. Bebek-Arnavutköy hattında yürüyüş yapardım.Sahildeki kafelerin birinde bir şeyler içerdim. Yemeği Taksim’deyerdim. İstiklal’de gezerdim. Bu benim için hem çok dinlendirici hem de İstanbul’un nabzını yakalayabileceğim bir gün olurdu.

Vazgeçemediğiniz bir yer var mı?

İstiklal. Orada yürüyüş yapmak bambaşka bir tat veriyor bana. Bence İstanbul’un kalbi İstiklal’de atıyor.

İstanbul’la ilişkiniz nasıl?

İstanbul,büyülü bir şehir. 15-16 yaşlarına kadar Anadolu Yakası’nı pekbilmiyordum. Geçen yıllar içerisinde tanımaya başladım. Ama Avrupa Yakası benim için her zaman vazgeçilmez olmuştur.

Yabancı birine şehri nasıl anlatırsınız?

Anlatılmaz yaşanır. Kuzenlerim eylül başında İstanbul’a gelecek. Onlara da yaşatmaya çalışacağım. Boğaz’a, İstiklal’e götüreceğim. Tarihi güzellikleri gezdirip, hoşlanacağı kafelere götüreceğim.

Sizce bu şehrin simgesi nedir?

Boğaz. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir güzellik yok. İki kıtayı birbirinden ayırıyor. Bence dünyanın yedi harikasından biri Boğaz. Görmediğim zamançok özlüyorum. Birçok ülke gezdim ama Boğaz gibisini görmedim. İstanbul’un en çekici yanı, yani gerdanının Boğaz olduğunu düşünüyorum.

İstanbul deyince aklınıza gelen sanat eserleri?

Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya Müzesi ve Taksim’deki ****** Kültür Merkezi.

Hangi restoranlara gidersiniz?

Suat Usta’dan tantuni, Kızıl kayalar’dan ıslak hamburger, Çılgın’dan dürümyemeyi seviyorum. Canım köfte yemek istiyorsa Beşiktaş Köftecisi’ne gidiyorum. Çok lüks yerlerde yemek yemeyi seven biri değilim. Alışkın olduğum yerleri tercih ediyorum.

Eğlenmek için nerelere gidersiniz?
Uzun süredir eğlenmek için bir yere gidemiyorum. Çünkü ben eğlendirmeyi seviyorum. “İkinci sIngle geliyor”Avrupa yönelik projelerim var. Bir DJ’in parçalarına trompet ya da vokalle eşlik edeceğim. Aralık ayında da yeni single hazırlığına başlayacağım.

MERiH’iN FAVORiLERi

En sevdiği şarkılar:
Sting’den ‘Shape of my Heart’, Çaykovski‘den Francesca da Rimini ve Serdar Ortaç’tan Bilsem ki.
En sevdiği filmler:
‘Babam ve Oğlum’ ve ‘Altıncı His’.
En sevdiği kitap:
Thea Alexander’in M.S. 2150.
Sevdiği müzik grupları: Duman, Mor ve Ötesi, Manga, Athena ve Deep Purple.
Röportaj: Senem Aydın Fotoğraflar: Murat Şaka
http://merihvecansu.benimforum.org

Merih Ermakastar - Milliyet Gazetesi _ Cadde Eki

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası